Treking u Hrastovici

Sudjelovali smo na trećoj utrci trekinga u Hrastovici, 20. rujna 2019. godine.

U petak, 20. rujna 2019. godine održana je treća utrka trekinga učenika osnovnih i srednjih škola na Hrastovičkoj gori. Zanimanje za sudjelovanje u ovogodišnjoj utrci bilo je veliko i tražilo se mjesto više u autobusu. Organizator, kao i prethodne dvije godine, ove izvrsne manifestacije bio je Školski sportski savez grada Siska (Savez je osnovan 13. listopada 1983. godine. Pod imenom Udruga za školski šport grada Siska djeluje od 1998. do 2006. godine. 6. studenog 2006. mijenja naziv u Školski športski savez grada Siska.)

Tjedan dana prije utrke okupljali smo se u školskoj knjižnici i formirali tim, dogovarali smo se i pripremali. Ekipu su činili članovi Planinarske sekcije ŠSD IOŠ: Gavran, Mario (2. C), Luka, Pejnović (2. B), Danijel, Peškir (2. C) i sportaši Dino, Dolić (2. C) rukometaš i Ivan. Matetić (1. D) atletičar. Uz profesora Tjelesne i zdravstvene kulture, Stjepana Kovačića ekipi je pomagala školska knjižničarka i iskusna planinarka, Jadranka Gabriša-Perković i učenik 2. C, Mario Bačvar koji se nije natjecao, ali je bio dio ekipe.

Start utrke bio je kod Planinarskog doma "Matija Filjak", a staza i nije bila baš lagana. Trčalo se markiranim planinarskim stazama: staza preko "Vodovoda" (vrlo strma), preko skijališta u Hrastovici i potom dosta zahtjevna staza preko "Kula" (hrptom pored ostataka stare Hrastovice) do planinarskog doma.

Nakon samo 43 minuta na cilju se pojavila ekipa Tehničke škole Sisak. Za njima nekoliko minuta kasnije stigla je ekipa "Pustolova" iz OŠ "Braća Ribar" Sisak, a treća na cilj stigla je naša ekipa Industrijsko-obrtničke škole Sisak (57 minuta). Nakon više od sat vremena počele su pristizati i ostale ekipe. Ponos nas je preplavio. Od ukupno sedam srednjih škola u gradu završili smo na drugom mjestu, a u sveukupnom poretku na trećem mjestu (od dvadesetak škola u gradu i okolici).

Zapravo, očekivali smo dobar plasman jer ekipa je bila "nabrijana". Osim toga, nekoliko njih su i sportaši, a mali su planinari ove godine u lipnju imali "odličan trening" na najvišem vrhu Hrvatske, Dinari (Sinjal 1831 mnv). Slijedio je ručak (fini gulaš), male sportske igre, druženje i povratak u 15: 00 sati za Sisak.

Bio je ovo prekrasan dan na Hrastovičkoj gori u društvu učenika i nastavnika osnovnih i srednjih škola grada Siska. Trčali smo, družili se, popeli na novi vidikovac kod planinarskog doma (416 mnv), mahnuli našemu Sisku u daljini i naravno, aktivno se uključili u Europski tjedan mobilnosti (16. – 22. rujna 2019.).

Autorica: Jadranka Gabriša-Perković

Korektura i lektura: Nikola Tusić

objavio: Nikola Tusić   datum: 24. 9. 2019.