Elektroinstalater

Elektroinstalateri ugrađuju električne instalacije i postavljaju uređaje električne rasvjete. Oni održavaju i postavljene uređaje te otklanjanju moguće kvarove. Rade i na obilježavanju instalacija, postavljanju cijevi i vodova, ugradnji razvodnih ormara, priključnih elemenata, električnih uređaja i elektroopreme. Električne sustave instaliraju uglavnom u stanovima, uredima, tvornicama i privatnim poduzećima. Važan dio posla elektroinstalatera odnosi se na održavanje električne opreme. Ako su zaposleni u uredima i poduzećima, popravljaju električnu opremu, a ako rade u industrijskim postrojenjima tada rade na postavljanju i održavanju električne opreme, sudjeluju u održavanju i popravcima različitih vrsta motora. Bitan dio posla elektroinstalatera sastoji se od preventivnog održavanja električne opreme.

+Elektroinstalater.png