03.08.2020. 10:29
Demo testiranje opreme za školske djelatnike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi demo testiranje opreme za školske djelatnike u sklopu otvorenog postupka javne nabave ,,Nabava opreme za školske djelatnike - faza 2 u sklopu ... The post Demo testiranje opreme za školske djelatnike appeared first on CARNET .

29.07.2020. 10:45
Nadogradnjom e-Dnevnika za učenike i roditelje uvedeni su novi dizajn te nove funkcionalnosti. Uz novu strukturu i logiku izbornika te novi izgled ikona i ostalih grafičkih elemenata dodane su i ... The post Učenicima i roditeljima dostupan redizajnirani e-Dnevnik s novim funkcionalnostima appeared first on CARNET .

22.07.2020. 09:04
Postovani korisnici, Danas izmedju 06:30 i 07:15 sati, uslijed nepredvidjenih problema u mrezi pruzatelja usluge OiV d.o.o., doslo je do potpunog prekida mrezne povezanosti medjugradske veze od Zagreba prema Zadru. ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti – Zadarska zupanija 22.07.2020. od 06:30 do 07:15h appeared first on CARNET .

17.07.2020. 18:04
Postovani, U srijedu, 22.07.2020. izmedju 06:30 i 08:00 sati, uslijed radova na mreznoj infrastrukturi pruzatelja usluga Odasiljaci i veze d.o.o. moze doci do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica CARNET-a sa ... The post INFO Najava radova na mreznoj infrastrukturi na podrucju Sibensko-kninske zupanije – 22.07.2020. appeared first on CARNET .

15.07.2020. 12:03
Postovani korisnici, U petak, 17.07.2020.g., u vremenu od 08:30 do 13:00 sati najavljeni su radovi na sustavu za opskrbu elektricnom energijom CARNET cvorista za Brodsko-posavsku zupaniju od strane HEP-a. CARNET ... The post INFO Najava radova (HEP) na sustavu za opskrbu elektricnom energijom CARNET cvorista za Brodsko-posavsku zupaniju appeared first on CARNET .

14.07.2020. 09:54
Poziv na istraživanje tržišta – nadogradnja Edutorija
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje informacijskog sustava repozitorija digitalnih obrazovnih sadržaja – Edutorij u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija ... The post Poziv na istraživanje tržišta – nadogradnja Edutorija appeared first on CARNET .

SASTANAK STRUČNOG VIJEĆA ŠKOLSKIH KNJIŽNIČARA SREDNJIH ŠKOLA SISAČKO-MOSLAVAČKE ŽUPANIJE

Naša je školska knjižnica bila domaćin prvom sastanku, ove školske godine, školskih knjižničara srednjih škola Sisačko-moslavačke županije u petak, 23. listopada 2009. Na taj je način program obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige i Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica , u našoj školi, postao bogadiji za još jedan događaj.
Na sastanku je usvojen plan i Program rada za ovu školsku godinu  koji sadržava teme kao: Knjižnična dokumentacija u školskoj knjižnici s posebnim osvrtom na Plan i program rada, Knjižnica – ključna poveznica u kurikulu, Očekivani ishodi učenja u knjižnici i mjerila uspješnosti, Čitanje kao dio Knjižnično-informacijskog obrazovanja, Obrada neknjižne građe, Iskustva dobre prakse....
Prof.  i dipl. knjižničarka iz Srednje škole „Ivana Trnskoga“ Hrvatska Kostajnica, BRANKA LJEPOJA, pokazala je koje sve pisane dokumente mora imati jedna školska knjižnica: razne statistike, izvješća, planove i programe rada, pravilnike..
           Vrlo zanimljivo predavanje je održala prof.  DRAGICA JEKIĆ, dipl. ing na temu: „Zrak naš svakidašnji“. Prof. Jekić je pokazala kako dobra i učinkovita može biti suradnja nastavnika struke u strukovnim školama i školske knjižnice: korelacija u nastavi, školska knjižnica (Knjižnični odgoj i obrazovanje ) i stručnih predmeta (kemija).
Zanimljivo je bilo čuti podatke o kakvoći zraka u Sisku i o mjerama koje se poduzimaju  u tom smislu (kako se mjeri, gdje potražiti podatke ...)Prof. Jekić je  govorila i mnogobrojnim projektima i istraživanjima koja je tijekom nekoliko godina provodila u Sisku na ternu kakvoće zraka, zajedno s učenicima.
Na sastanku  su školski knjižničari upoznali svoju novu voditeljicu Županijske matične službe za narodne i školske knjižnice, DUNJU HOLCER.

Izvor: Jadranka Gabriša Perković

« Kolovoz 2020 »