03.08.2020. 10:29
Demo testiranje opreme za školske djelatnike
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi demo testiranje opreme za školske djelatnike u sklopu otvorenog postupka javne nabave ,,Nabava opreme za školske djelatnike - faza 2 u sklopu ... The post Demo testiranje opreme za školske djelatnike appeared first on CARNET .

29.07.2020. 10:45
Nadogradnjom e-Dnevnika za učenike i roditelje uvedeni su novi dizajn te nove funkcionalnosti. Uz novu strukturu i logiku izbornika te novi izgled ikona i ostalih grafičkih elemenata dodane su i ... The post Učenicima i roditeljima dostupan redizajnirani e-Dnevnik s novim funkcionalnostima appeared first on CARNET .

22.07.2020. 09:04
Postovani korisnici, Danas izmedju 06:30 i 07:15 sati, uslijed nepredvidjenih problema u mrezi pruzatelja usluge OiV d.o.o., doslo je do potpunog prekida mrezne povezanosti medjugradske veze od Zagreba prema Zadru. ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti – Zadarska zupanija 22.07.2020. od 06:30 do 07:15h appeared first on CARNET .

17.07.2020. 18:04
Postovani, U srijedu, 22.07.2020. izmedju 06:30 i 08:00 sati, uslijed radova na mreznoj infrastrukturi pruzatelja usluga Odasiljaci i veze d.o.o. moze doci do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica CARNET-a sa ... The post INFO Najava radova na mreznoj infrastrukturi na podrucju Sibensko-kninske zupanije – 22.07.2020. appeared first on CARNET .

15.07.2020. 12:03
Postovani korisnici, U petak, 17.07.2020.g., u vremenu od 08:30 do 13:00 sati najavljeni su radovi na sustavu za opskrbu elektricnom energijom CARNET cvorista za Brodsko-posavsku zupaniju od strane HEP-a. CARNET ... The post INFO Najava radova (HEP) na sustavu za opskrbu elektricnom energijom CARNET cvorista za Brodsko-posavsku zupaniju appeared first on CARNET .

14.07.2020. 09:54
Poziv na istraživanje tržišta – nadogradnja Edutorija
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET planira započeti postupak javne nabave usluge nadogradnje informacijskog sustava repozitorija digitalnih obrazovnih sadržaja – Edutorij u sklopu II. faze programa ,,e-Škole: Cjelovita informatizacija ... The post Poziv na istraživanje tržišta – nadogradnja Edutorija appeared first on CARNET .

povijest

Povijest školske knjižnice

Obrazovanje metalaca, metalurga i električara u Sisku ima relativno dugu tradiciju, a karakteriziraju ga tri vremenska razdoblja: razdoblje prije drugog svjetskog rata do 1946. godine, razdoblje nakon drugog svjetskog rata i period nakon domovinskog rata – poslije 1991. godine. Od Šegrtske škole do industrijsko-obrtničke škole protekla su desetljeća. Mjenjali su se sustavi obrazovanja, lokacije škole, izgled knjižnice i knjižničnog fonda.
        Godine 1971. ukida se Škola učenika u privredi (ŠUP) i ŠPO ,  Škola s praktičnom obukom. Njihovom transformacijom nastaje završna faza škola za zanimanja. Osnivaju se centri po strukama, tako je i nastao Centar za metalce čiji je osnivač bio MK Željezera Sisak. Novootvoreni Centar je imao središte na Viktorovcu,
gdje se nalazila i školska knjižnica.
       Izgradnja Centra u Sisak – predgrađu, Sisak-Caprag, započela je 1967. a trajala je do 1969. godine sredstvima samodoprinosa građana. Nova , moderna zgrada škole imala je i lijepo uređenu školsku knjižnicu s čitaonicom, smještenu na ulazu u školsku zgradu.
       Danas ova knjižnica nosi službeni naziv: Školska knjižnica i čitaonica Industrijsko-obrtničke škole Sisak, a koriste je učenici,nastavnici i ostali zaposlenici i Tehničke škole Sisak i IOŠ-a. Budući je odlukom Skupštine općine Sisak , 28.svibnja 1992. g. ukinut bivši CUO (Centar usmjerenog obrazovanja) „Norbert Veber“ , osnovane su spomenute dvije nove škole. Pravni sljednik je Industrijsko-obrtnička škola, a  način korištenja i održavanja školskog prostora ove su dvije škole međusobno dogovorile.
      Sedamdesetih godina zgrada škole bila je jedna od najljepših u Sisku i najmodernije opremljena. Tijekom 40 godina postojanja ova je školska knjižnica doživjela nekoliko renoviranja i preinaka. U  demokratskoj Hrvatskoj, poslije domovinskog rata, čitaonica je opremljena novim namještajem, izrađene su nove police do stropa u knjižnici, uređen je pod (novi parketi).
    Nakon revizije 1992./1993. godine, kada su spojena dva fonda: fond iz knjižnice na Viktorovcu (oko 3000 knjiga) i fond matične knjižnice u Capragu (13000 knjiga), nabavlja se nova knjižnična građa. Kako je riječ o školskoj knjižnici, knjižnični fond se nastoji održavati „živim i dinamičnim“ uz redovno izlućivanje knjjga i otpis.Od 1999. godine knjige se obrađuju računalno u programu OSA.
      Danas je knjižnica dobro opremljena i namještajem i tehnikom, u njoj radi stručna osba i što je najvažnije, školska knjižnica je postala kulturno i informacijsko središte škole, omiljeno mjesto učenika, gdje oni rado borave u svoje slobodno vrijeme.
     Knjižnica ima razvijene i kontinuirane programe rada s učenicima u slobodno vrijeme i izvannastavnim aktivnostima. Od listopada 1993. djeluje Skupina mladih knjižničara, a od 2004.g. i Napredni informatičari.

« Kolovoz 2020 »