Međunarodni mjesec školskih knjižnica

Mjesec listopad je vrlo važan mjesec za školske knjižnice. Cijeli je mjesec proglašen: International School Library Month – Međunarodni mjesec školskih knjižnica. Ove godine je moto: ŠKOLSKA KNJIŽNICA: Jedna velika slika.

Kako smo obilježili Međunarodni mjesec školskih knjižnica i Mjesec hrvatske knjige u našoj  školskoj knjižnici

Aktivnosti naše školske knjižnice:
Izložba najstarijih knjiga u našoj knjižnici pod nazivom:
Knjiga je kuća u kojoj stanuje ljepota

Poster na temu : Školska knjižnica: jedna velika slika.
Poster je kolaž fotografija svih održanih aktivnosti od 1993. godine (prigodni programi, promocije knjiga, večeri poezije, kvizovi znanja, preventivni programi...itd.) i

Kviz znanja vezan uz temu : Što je bilo prvo (iz  povijesti hrvatskoga jezika i pisma: prvi pisani spomenik, prvi rječnik, prva gramatika, prvi hrvatski roman...itd.)

Izrada PowerPoint prezentacije na satu engleskog i jezika: Značajnije institucije u našemu gradu: knjižnice, muzej, Državni arhiv u Sisku....(korelacija školske                             knjižnice i nastavnih predmeta – engleski i njemački jezik).

Komunikacijski modeli školske knjižnice - obnavljanje suradnje s Željezničko tehničkom školom u Zagrebu na razini školskih knjižnica.

objavio: Administrator   datum: 25. 10. 2009.