Interaktivna elektronička ploča - "Pametna ploča"

U školi je postavljena interaktivna elektronička ploča, novo nastavno pomagalo u školama. Ova oprema uvelike će poboljšati uvjete rada u školama, poglavito u dijelu koji se odnosi na informatičko obrazovanje, ali i interaktivni rad sa učenicima.

„Pametna ploča“ je interaktivna crtaća ploča (ekran osjetljiv na dodir), u kombinaciji s projektorom, te povezana s računalom čime je omogućena interaktivnost uz sigurnu pohranu podataka, pregled spremljenih podataka, ponavljanje kompletnog predavanja, prijenos slike i drugo.

«Pametna ploča» je uređaj koji bilo koju bijelu školsku ploču pretvara u interaktivnu, a može koristiti i za digitalnu pohranu teksta ili crteža koji nastaju tijekom predavanja i pisanja po ploči. Povezana s računalom pametna ploča upravlja brojnim računalnim aplikacijama, poput PowerPointa, Word dokumentima, Excel tablicama, te interaktivnim CD-ima. Uporabom s multimedijalnim projektorom ploča postaje interaktivni "ekran osjetljiv na dodir" ("touch screen"), koji omogućuje učenicima i nastavnicima veću povezanost i interaktivnost sa sadržajima predavanja i na taj način nekad teško razumljivi predmeti poput matematike postaju zanimljivi.

Dostupnost školskog gradiva na Internetu može promijeniti i olakšati nastavnicima način prenošenja znanja na učenike, a i učenicima način prihvaćanja znanja što će zasigurno promijeniti način izvođenja nastave kakav smo do sad poznavali.

objavio: Administrator   datum: 15. 12. 2008.