Natječaj za međunarodne projekte prosvjetne suradnje u sklopu mreže ACES (Academy for Central European Schools) za 2009./10. godinu

Interkulturalni centar iz Beča pod pokroviteljstvom i sponzorstvom zaklade Erste Foundation, objavljuje, treću godinu za redom, natječaj za međunarodne projekte prosvjetne suradnje u sklopu mreže ACES (Academy for Central European Schools) za 2009./10. godinu.

Cilj projekta je promoviranje europskih vrijednosti kao što su multikulturalnost, međusobno razumijevanje, solidarnosti i mirni suživot svih ljudi/građana Europe.

Zemlje članice ACES mreže su: Slovenija, Austrija, Albanija, Crna Gora, Srbija, BiH, Makedonija, Mađarska, Slovačka, Rumunjska, Češka, Bugarska, Moldavija i Kosovo.

Tema ovogodišnjeg  projekta je  "Have you say! Young European shape their future". Pravo sudjelovanja u projektu imaju učenici osnovnih i srednjih škola iz Republike Hrvatske (dobna granica od 12. do 17. godina života).
Natječaj ostaje otvoren do 30. travnja 2009. godine. Radni jezik projekta je engleski, a najbolji projekti bit će nagrađeni.

Projekti se prijavljuju elektroničkim putem izravno Interkulturalnom centru u Beču. Detaljne obavijesti kao i obrasci za prijavu projekta mogu se naći na web adresi
ACES.

Koordinator projekta za hrvatske škole je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Donje Svetice 38, gđa.

Izvor: Vijest je preuzet s internetskih stranice Ministarstva, znanosti, obrazova

objavio: Administrator   datum: 4. 2. 2009.