Projektna nastava predstavljena u Glini

Prof. Jadranka Gabriša - Perković i Sanja Tomazinić Krotin gostovale su, na poziv ravnateljice gđe Marije Žarinac, 28. siječnja 2009. u Srednjoj školi Glina. Održale su predavanje popraćeno prezentacijama s temom Metodička načela projektne nastave i dobri primjeri iz prakse.

Tijekom predavanja objašnjeni su pojmovi učenik - kreativac i nastavnik - kreator kao partneri u projektnoj nastavi; skrenuta je pozornost da su organizirana knjižnica i sposoban knjižničar

preduvjet projektne nastave; predloženi su neki postupci interne i eksterne valorizacije i samoocjenjivanja.
Ljubazni domaćini predstavili su svoj provedeni projekt Zamijenjenih uloga i opisali pripremni tijek projektne nastave, Život u Glini tijekom 19. st.

objavio: Administrator   datum: 15. 2. 2009.