Održano školsko natjecanje u zanimanju plinoinstalater

U Industrijsko - obrtničkoj školi održano je školsko natjecanje u zanimanju plinoinstalater na kojem su sudjelovala tri tima učenika. Natjecanje je ujedno bilo i kvalifikacija za državno natjecanje.
Učenici Ivan Roksa i Marijo Vancaš plasirali su se na državno natjecanje koje će se održati u Zagrebu 22. travnja 2009. u Školi za montažu instalacija i metalnih konstrukcija u  Zagrebu.

Natjecanje se sastojalo od teoretskog dijela i praktičnog rada. Na teoretskom dijelu učenici su pojedinačno pismenim putem odgovarali na pitanja vezana uz specifična znanja o struci, plinosinstalacijama, te opća pitanja o strojarstvu. Nakon provedenog pismenog dijela pristupilo se praktičnom dijelu natjecanja koje se  sastojao od izrade plinskih instalacije iz cijevi 1“ a prema zadanom radioničkom crtežu.

Najbolji praktični rad napravio je tim učenika Marijo Vancaš i Franjo Briševac, drugo mjesto osvojio je  tim učenika Ivan Roksa i Igor Kos. Na teoretskom dijelu, gdje se  učenici samostalno natječu,  prvoplasirani je bio učenik Ivan Roksa zatim Marijo Vancaš, te ostali učenici.

Plasman na državno natjecanje određuje zbirni uspjeh praktičnog i teoretskog dijela tako da su se plasirali na državno natjecanje učenici Ivan Roksa i Marijo Vancaš. Mentori plasiranih učenika na državno natjecanje su prof. Enis Katana i natavnik Ivan Radanović.

objavio: Administrator   datum: 24. 2. 2009.