Izložba Industrijsko-obrtničke škole Sisak u Narodnoj knjižnici i čitaonici Vlado Gotovac Sisak-Caprag

Zbroj književnosti i matematike

Izložba Industrijsko-obrtničke škole Sisak u  Narodnoj knjižnici i čitaonici Vlado Gotovac Sisak-Caprag , 21.veljače 2020. - 12.ožujka 2020.

Na nastavnim satovima učenici su povezali   dva najteža predmeta: Hrvatski jezik i Matematiku.

Književnost i matematika –  laicima su  dva suprotna pojma!! Mnogi su književnici “padali” u školi zbog matematike, a mnogi su matematičari mrzili čitanje lektire. Ipak, povezanost književnosti i matematike ne samo da postoji, nego  možemo razlikovati nekoliko oblika  povezanosti.

Učenici Industrijsko-obrtničke škole Sisak prikazali su prigodnom izložbom neke tipične primjere, ove samo naizgled neobične, povezanosti matematike i književnosti. Upoznali su kroz izložbu i digitalni alat kahoot neke zanimljivosti iz života i djela ljudi koji su obožavali matematiku i književnost:  Vladimir Devide, Carol Lewis, Jules Verne, Pajo Kanižaj, France Prešern i dr.

objavio: Mirjana Bistrički   datum: 26. 2. 2020.