Noć knjige

Noć knjige u IOŠ Sisak

Iako je  2021.Godina čitanja - petak 23. travnja  povod  je za cjelonoćno  čitanje jer se održava  deseta Noć knjige, kažu - najmasovnije kulturno događanje u Hrvatskoj.

Svjetski dan knjige i autorskih prava te  Dan  hrvatske knjige ( 22.travnja ) svake godine  povod su za poticanje kulture čitanja i poticanje razgovora o statusu knjige i čitanja u suvremenom društvu, posebno u obrazovanju.Tema ovogodišnjeg jubilarnog izdanja je Ljekovita moć knjige, a zaštitno lice pripovjedačica ljekovitih priča babuška Knjiguška. U programu jubilarne Noći knjige s više od 1100 različitih događanja sudjeluju knjižare, antikvarijati, knjižnice, osnovne i srednje škole, vrtići, kazališta, informativni centri, ilustratori, pisci, prevoditelji i mnogi  “zaljubljenici u pisanu riječ” kojima one nikad nisu samo “mrtvo slovo na papiru”.Programu se u Noći knjige pridružuje se i Industrijsko-obrtnička škola Sisak i njen partner NKČ Vlado Gotovac Sisak-Caprag s izložbom Marulić u industrijskoj zoni koju možete pogledati na fotografijama i u videoprilogu.

objavio: Mirjana Bistrički   datum: 21. 4. 2021.