Stručni posjet proizvodnom pogonu Bajkmont d.o.o.

14. lipnja 2021. učenici 2.D razreda, CNC operateri/operaterke, bravar 1.D, ravnatelj Ivan Vrbik, voditelj praktične nastave Stjepko Bašić, suradnici u nastavi Željko Malić i Mato Oroz, te nastavnica Marija Kosić posjetili su proizvodni pogon Bajkmont Sesvete. Dočekali su nas osnivač Bajkmont-a gospodin Franjo Bajkovec i njegov stručni tim.

Bajkmont d.o.o. vodeća je tvrtka za proizvodnju i montažu čeličnih konstrukcija u regiji. Uspješno posluju pretežito na hrvatskom tržištu, uz orijentaciju na izvoz u zemlje Europske unije, te u SAD. Od proizvodnih hala, skladišta, hladnjača, prodajnih i logističkih centara, preko autosalona, sportskih dvorana i poljoprivrednih objekata, do poslovnih i stambenih zgrada, objekti se odlikuju velikom kvalitetom i funkcionalnošću.

Nakon uvodnog predavanja i opisa radnog procesa krenuli smo u obilazak proizvodnog pogona. Stručno vodstvo Bajkmont-a predstavilo nam je CNC pilu i bušilicu, plazma rezačicu, zavarivačke radove i CNC probijačicu. Nakon obilaska pogona učenici su upoznati s mogućnošću obavljanja praktične nastave u njihovim proizvodnim pogonima u Sisku i Sesvetama, odrađivanju ljetne prakse, te zapošljavanju nakon završetka obrazovanja.

U prilogu možete pogledati slike s obilaska.

objavio: Marija Kosić   datum: 16. 6. 2021.