Izložba "Valentinovo 2022."

U sklopu projekta "Kreativni rad za mentalni sklad" učenici IOŠ Sisak i njihovi nastavnici na kreativan su način obilježili Dan zaljubljenih.

Provedena je radionica "Valentinovo" koja je povezala učenike svih zanimanja kroz općeobrazovne i stručne predmete, te praktičnu nastavu. Tijekom radionice učenici su ishode predviđene kurikulom obogatili dodatnim sadržajima.

Izrađivani su plakati, križaljke, prezentacija s ljubavnim stihovima, mali pokloni od materijala povezanih sa strukom (privjesci na CNC stroju, nakit od Cu i Al žica, društvene igre, nosači za slike, srca, riječi kodirane ASCII kodom…), ispisivani su ljubavni stihovi, pisalo se "Volim te" na različitim jezicima, izrađivani su straničnici…

Ciljevi radionice bili su:

•  potaknuti učenike na izražavanje emocija,
  •  naučiti vještine izražavanja,
  •  osvijestiti važnost i ulogu emocija,
  •  razviti kreativnost i komunikacijske vještine,
  •  poticati prihvaćanje i poštivanje različitosti.

Učenici su na kreativan način mogli razviti sliku o sebi i svoje osobne potencijale. Izražavali su emocije, razvijali komunikacijske kompetencije, radili u timu i suradnički učili.

Svi radoQR Codevi izloženi su u holu škole u vitrini i na panoima pripremljenim za izložbu radova nastalih u sklopu projekta „Kreativni rad za mentalni sklad”.

objavio: Marija Kosić   datum: 24. 2. 2022.