Pravopisne stepenice za Dane hrvatskoga jezika

Kao i svake godine učenici IOŠ Sisak, prigodnim aktivnostima na nastavi, obilježavaju Dane hrvatskoga jezika. Obnovljeni su glagoljički natpisi i bakrena glagoljička slova za Dan glagoljice 22. veljače. U tijeku su pripreme za Noć knjige i obilježavanje obljetnice prve glagoljičke početnice u suradnji s NKČ Vlado Gotovac  Sisak.  Ove godine novost su tzv pametne stepenice s pravopisnim pravilima postavljene u školskom hodniku kao podsjetnik na važnost točnog pisanja. Međunarodni dan materinskoga jezika 21. veljače početak je Mjeseca hrvatskoga jezika, a završetak je 17. ožujka  ove godiene je u znaku 55 godina od objave 'Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskoga književnog jezika' iz 1967.

Na satu Hrvatskoga jezika učenici su objasnili  zašto trebamo učiti, voljeti i njegovati hrvatski jezik?

On je simbol Lijepe Naše.

Jezik je simbol nacionalnog identiteta.

On je majčin jezik.

Za njega su se naši preci borili, naša je zadaća da ga čuvamo.

Hrvatski jezik treba čuvati jer živimo u Hrvatskoj.

Ako očuvamo jezik, imat ćemo budućnost.

Hrvatski jezik je naša kultura i ponos svih Hrvata.

Glagoljica.jpg (113.98 KB)
Pravopisne_stepenice.jpg (1.59 MB)
Telegram.jpg (50.27 KB)

objavio: Sanja Tomazinić Krotin   datum: 15. 3. 2022.