Rezultati natječaja Hrvatskih voda

Natječaj Hrvatskih voda

Podzemne vode: “Učinimo nevidljivo vidljivim“

IOŠ Sisak nagrada za najbolji likovni rad u kategoriji učenika srednjih škola

Na natječaju Hrvatskih voda s  temom  Podzemne vode: „Učinimo nevidljivo vidljivim“

Industrijsko-obrtnička škola Sisak osvojila je prvu nagradu za najbolji likovni rad u kategoriji učenika srednjih škola. Rezultati natječaja  objavljeni su  na Svjetski dan voda, 22. ožujka 2022. Učenici Matija Mesnjak (1.c), Leon Brandić (1.c), Stefan Vukosavljević (3.c) i mentorica Oriana Zgombić sudjelovali su na natjecanju s prigodnim kalendarom za 2022. godinu: „Posjeti, upoznaj, ne zagađuj, utaži žeđ, spasi svijet“.

Kalendar je zamišljen kao ekološka poruka za očuvanje voda te promidžba zavičajnih izvora.  Učenici i nastavnici prikupili su mnoštvo fotografija izvora, bunara i hidrofora s područja naše županije. Pomno odabrane fotografije nadogradili smo strukovnim detaljima. Posjetili smo Sisački vodovod pa strukovne sadržaje i stručna saznanja na terenu  ukomponirali u tekst karakterističan za struku vodoinstalatera i instalatera grijanja i klimatizacije.

Ovom prilikom posebno zahvaljujemo nastavnicama Sanji Tomazinić Krotin, Marini Sambolek, pedagoginji Marini Hren i svim učenicima koji su doprinijeli rezultatu  prikupljanjem prigodnih fotografija.

Više na poveznici: https://www.voda.hr/hr/djecji-kutak-novosti/rezultati-natjecaja-najmladi-za-vode-hrvatske-2021-2022

Oriana Zgombić, dipl. ing.

kalendar2022.pdf (955.84 KB)

objavio: Mirjana Bistrički   datum: 25. 3. 2022.