Projekt Mama, budi zdrava

Udruga žena oboljelih i liječenih od raka SVE za NJU provodi nacionalni projekt Mama, budi zdrava šestu godinu za redom. Ove školkse godine uključila se i naša škola.

U ružičastom listopadu, međunarodnom mjesecu borbe protiv raka dojke,  provode se razne akcije s ciljem osvještavanja učestalosti raka dojke, kao i važnosti redovitih pregleda. Tako su zaposlenici i učenici dobivene promotivne letke uz osobnu posvetu uručili svojim majkama ili bliskim ženskim osobama. Razrednici su na satu razrednika razgovarali o sve češćim dijagnozama ove bolesti, pogotovo među mlađim ženama te istaknuli važnost edukacije kao načina prevencije jer rano otkrivanje bolesti omogućuje izlječenje kod 90% pacijenata. Učenici završnih razreda naše škole uz podršku 1. a razreda snimili su 10. listopada zajedničku fotografiju i kratki video s jasnom porukom – Mama, budi zdrava.

1665394451814.jpg (1.18 MB)
1665481621683.jpg (1.59 MB)
mama,_budi_zdrava.mp4 (7.27 MB)

objavio: Mirela Petrović   datum: 11. 10. 2022.