Izlet u Park prirode Lonjsko polje

Učenici i djelatnici Industrijsko-obrtničke škole Sisak 27. lipnja 2022. posjetili su Park prirode Lonjsko polje.
Ciljevi izleta bili su: upoznati biološku raznolikost, očuvanje okoliša i prirodnih ljepota oko sebe; povećati interes javnosti, njihovu razinu svijesti i znanja o prirodnim i kulturnim vrijednostima Parka prirode Lonjsko polje; njegovati važnost kretanja, tjelovježbe i boravka u prirodi; razvijati kulturu ponašanja na javnim mjestima, te razvijati vještine komuniciranja.
Park prirode Lonjsko polje najveće je zaštićeno močvarno područje ne samo u Republici Hrvatskoj već i u cijelom dunavskom porječju.
Nakon prezentacije o mjestu Krapje i Parku prirode Lonjsko polje zaputili smo se na vožnju solarnim čamcima po rijeci Strug, uživajući u raznovrsnom životinjskom svijetu i ljepoti krajolika. Lonjsko polje pticama je važno gnjezdilište, zimovalište i obitavalište.
U Čigoču smo čuli o najznačajnijim biljnim i životinjskim vrstama Lonjskog polja. Posebno nas se dojmila priča o rodama i žličarki koja je i zaštitni znak Lonjskog polja.
Antonio: "Svidjela mi se vožnja solarnim čamcima. U mjestu Krapje vidio sam prekrasne konje."
Nikola: "Svidjelo mi se druženje s kolegama iz razreda i prezentacija koju smo imali u mjestu Krapje. Slike na prezentaciji bile su jako lijepe."
Valentin: "Na izletu mi se svidjela vožnje solarnim čamcima, isto kao i posjet selu roda."
Obogaćeni pozitivnim iskustvom veselimo se novim izletima u naše zavičajne ljepote!

objavio: Marija Kosić   datum: 12. 10. 2022.