Aktivnosti u Mjesecu hrvatske knjige

U Mjesecu hrvatske knjige  odvijaju se brojne aktivnosti u knjižnicama kojima je cilj približiti knjigu krajnjem korisniku.

Tim su povodom učenici 1. a razreda Industrijsko-obrtničke škole posjetili su 10. studenoga NKČ Vlado Gotovac – Ogranak Caprag u pratnji školske knjižničarke Ane Baiutti i nastavnice Hrvatskog jezika Mirele Petrović. Snježana Pokorny, knjižničarka NKČ Sisak upoznala je učenike s osnovnim podatcima o knjižnici i knjižnom fondu, dok ih knjižničarka Andrea Šipuš upoznala s knjižnicom sjemenja – KnjižnicomISjemenkom. Riječ je o jedinstvenom projektu na našim prostorima koji je rezultat razmjene sjemenja koje traje već deset godina. Nakon ovog posjeta gradska knjižnica brojnija je za 20 članova.

objavio: Mirela Petrović   datum: 14. 11. 2022.