Natjecanje Best in English

U srijedu 30. studenoga 2022. godine održano je sve popularnije međunarodno online natjecanje iz engleskog jezika Best in English. Glavni organizator natjecanja je češka organizacija Czech Us., a BHV Education organizacija je suorganizator natjecanja u Hrvatskoj.

U natjecanju mogu sudjelovati srednjoškolci u dobi od 14 do 19 godina iz zemalja kojima engleski nije materinski jezik, tj. koji ga uče samo u školama ili samostalno kao strani jezik. Provjeravaju se tri jezične djelatnosti – gramatika, odnosno uporaba jezika, čitanje s razumijevanjem i slušanje s razumijevanjem. Cilj natjecanja je potaknuti srednjoškolce da uče engleski jezik, motivirati ih da poboljšaju svoje jezične vještine i pomoći im odrediti usvojenu razinu znanja jezika uspoređujući se sa svojim vršnjacima diljem svijeta. U natjecanju već pet godina sudjeluju i učenici iz hrvatskih škola, a Industrijsko-obrtnička škola Sisak sudjelovala je ove godine prvi put s ukupno 10 učenika iz 4 razredna odjela. Neki od učenika, prema prvim povratnim informacijama i ostvarenom broju bodova,  izvrsno su riješili test, no na ukupan plasman škole, koji čini tim od prvih 8 najboljih učenika, pričekat ćemo do sredine prosinca, kada bi se trebali obraditi svi rezultati. Pod mentorstvom profesorice Engleskog jezika Slađane Adamović u natjecanju su sudjelovali sljedeći učenici:

Jakov Jurić, Borna Prpić i Tomislav Žoner (1.a)

Nikola Cvetojević i Luka Pezelj (1.b)

Anto Petrić (3.b)

Matej Baćan, Ano Ćosić, Dario Kovačević i Armin Mehmedagić (3.c)

Slađana Adamović, prof.

objavio: Mirela Petrović   datum: 5. 12. 2022.