Obilježavanje 430. godišnjice Sisačke bitke

Industrijsko-obrtnička škola Sisak ove školske godine nizom aktivnosti obilježava 430. obljetnicu Sisačke bitke. Kao jedna od planiranih aktivnosti dogovorena je suradnja s Gradskim muzejom Sisak.

U četvrtak 30. ožujka na satovima Povijesti u školskoj knjižnici ugostili smo višeg muzejskog pedagoga i ravnatelja Gradskog muzeja, prof. Marijana Bogatića. Učenici 1.a razrednog odjela slušali su predavanje o kasnom srednjem i ranom novom vijeku te upoznali se s kronologijom najvažnijih događaja hrvatske povijesti od 15. do 17.stoljeća s posebnim naglaskom na godinu 1593. i Bitku kod Siska. Znanje usvojeno na satovima Povijesti upotpunili su mnogim novim i zanimljivim činjenicama, a sve dodatno utvrdili tijekom radionice koju je za njih pripremio prof. Bogatić. Učenici su, podijeljeni u grupe, s velikim interesom i entuzijazmom izradili vremensku lentu istaknuvši najvažnije događaje koji su obilježili burno razdoblje ratova s Osmanlijama. Kako je sve izgledalo, možete pogledati na priloženim fotografijama.

Silvija Dolibašić, prof.

objavio: Mirela Petrović   datum: 3. 4. 2023.